Prohra s vedoucím týmem soutěže !

TJ Tatran Podbořany – TJ Šakal Kozolupy  2,5 : 5,5 !
V 5. kole II. ligy v šachu družstev jsme přivítali v Podbořanech vedoucí a zřejmě i nejlepší celek soutěže TJ Šakal Kozolupy, který se netají ambicemi postoupit do I. ligy.
Zřejmě i proto přijeli v silné sestavě s řadou bývalých extraligových plzeňských hráčů v čele s velmistrem Neumanem, ale zápas se pro ně zdaleka nevyvíjel tak hladce, jak by se dalo očekávat.
Radek Volek  po složitém zahájení černými neudržel horší pozici a poprvé v letošní sezoně kapituloval. Výborně sehrál partii Kamil Mazánek, zkušeného soupeře po zahájení přehrál, ale převahu pěšce se mu nepodařilo zrealizovat a partie skončila remízou. Další remízu přidal po spolehlivém výkonu Lukáš Klement na druhé desce černými figurami, tentokrát bez větších zápletek i bez nervy drásající časové tísně. Dobře rozehrál svoji partii Lukáš Tichý, ale nakonec v koncovce lehkých figur soupeř dokázal prosadit 2 pěšce proti nestíhajícímu koni. Na první šachovnici bojoval David Vavruška jako lev proti IGM Neumanovi, ale nakonec herní praxe byla proti nám a svoji pozici neudržel. První celý bod získal Petr Ráliš po nekonvenčním zahájení bílými vítězstvím ve věžové koncovce nad IM Juřkem.  Mladý Jirka Korsa získal po zahájení figuru za 3 pěšce a postupně i nadějnou pozici, statečně odmítl remízu a bojoval o celý bod pro nás, ale nakonec vyhranou pozici pokazil a prokázal známou pravdu, že nejtěžší je vyhrát vyhranou partii. Ještě složitější úkol stál před jeho otcem, protože Jindra Korsa by prý po prohře nesměl v Lubenci do “Káčka” , ale to vůbec nehrozilo, protože zahrál černými výborně, ale na výhru nad silným IM Michálkem to nestačilo a partie skončila remízou. Celkové skore 2,5 – 5,5 pro plzeňské hráče potvrdilo jejich vedení v soutěži a Podbořany musí v lednu v Karlových Varech zabojovat o co nejlepší výsledek a zajistit si tím místo v poklidných vodách středu tabulky. Poděkování zaslouží i náhradníci Jarda Blažek a Miroslav Srkal, kteří byli připraveni nastoupit. Velký dík a uznání patří rozhodčím a organizátorům zápasu Janu Libosvarovi a Ladislavu Slavíkovi za tradičně bezproblémový průběh domácího utkání. Přeji všem hráčům a příznivcům královské hry klidné prožití vánočních svátků, pevné zdraví a hodně dobrých nápadů do nového roku 2017.
Petr Ráliš, kapitán družstva TJ Tatran Podbořany “A”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_0115

IMG_0116

IMG_0117

IMG_0118

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají k personilizaci obsahu soubory Cookies. více informací

Pro přizpůsobení obsahu webu naše stránky používají "cookies". Tyto soubory zajišťuji bezchybný chod stránek a ulehčují jejich prohlížení. Při jejich návštěvě je nutné souhlasit s jejich "povolením" a používáním. Toto sdělení je povinnou informací dle evropské směrnice 2009/136/ES, která nařizuje každého návštěvníka stránek informovat o jakékoliv personalizaci, která probíhá na pozadí stránek bez jeho vědomí. Personalizace obsahu probíhá na 99% webů a tudíž je tato směrnice dalším nesmyslným rozhodnutím z pera zákonodárců Evropského parlamentu, která místo zpřehlednění a usnadnění prohlížení stránek, nutí jejich provozovatele zobrazovat tyto nesmyslné informace.

Zavřít