Cenný bod z Loun

Louny – Podbořany 4 : 4.
V sedmém kole krajského přeboru jsme jeli do Loun se třemi náhradníky, zatímco domácí neponechali nic náhodě a nastoupili v základní sestavě. Do vedení nás dostal Vláďa Hruška, který přehrál papírově silnějšího soupeře a odchytil mu dámu. Remízy Míry Picherta a Milana Kučery upevnily naše vedení 2 : 1. Jiří Korsa pojal přípravu zodpovědně, když byl do ranních hodin v pražské Lucerně na oslavě kamarádových narozenin. Soupeři obětí figury rozbil kryt krále a pochodující spojení volní pěšci dokonali dílo zkázy. Průběžný stav 3 : 1 pro podbořanské byl hodně slibný. Bohužel následovaly prohry Míry Srkala proti silnému soupeři a Slávy Pindiaka. O výsledek zápasu se bojovalo na prvních dvou šachovnicích. Nejprve na první šachovnici hrající Jindřich Korsa remizoval ve střelcové koncovce a osud zápasu zůstal na Kamilovi Balínovi, který po 5 hodinách zápasu udržel remízu a tím skončil celkový stav 4 : 4.
V příštím kole přivítáme v Podbořanech šachisty z Klášterce nad Ohří a doufáme, že už bude hrát i náš kapitán Jan Balín a jeho zástupce Míra Trnka, jejichž absence byla velmi citelná.

Louny

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají k personilizaci obsahu soubory Cookies. více informací

Pro přizpůsobení obsahu webu naše stránky používají "cookies". Tyto soubory zajišťuji bezchybný chod stránek a ulehčují jejich prohlížení. Při jejich návštěvě je nutné souhlasit s jejich "povolením" a používáním. Toto sdělení je povinnou informací dle evropské směrnice 2009/136/ES, která nařizuje každého návštěvníka stránek informovat o jakékoliv personalizaci, která probíhá na pozadí stránek bez jeho vědomí. Personalizace obsahu probíhá na 99% webů a tudíž je tato směrnice dalším nesmyslným rozhodnutím z pera zákonodárců Evropského parlamentu, která místo zpřehlednění a usnadnění prohlížení stránek, nutí jejich provozovatele zobrazovat tyto nesmyslné informace.

Zavřít