Další těsná prohra áčka v lize mrzí !

TJ Tatran Podbořany – ŠK Kladno  3,5 – 4,5 !
 
​Ve třetím kole II. ligy přivítaly Podbořany vedoucí tým soutěže v pozměněné sestavě, protože chyběli čtyři hráči základní osmičky, ale výkon nebyl vůbec špatný. Na poslední chvíli nominovaný Jaroslav Blažek bojoval na osmé desce jako lev, nicméně silný soupeř ho po zahájení zatlačil do defenzivy a donutil kapitulovat. Dobrý výkon podal již tradičně mladý Jiří Korsa, nakonec partie v koncovce lehkých figur skončila remízou. Je vidět, že kvalitní pravidelná sobotní příprava s otcem v lubeneckém „Káčku “ přináší své ovoce … Výbornou pozici získal po zahájení černými Lukáš Tichý, potom však nenašel nejsilnější pokračování a volný pěšec soupeře partii rozhodl. Skvěle si počínal Míra Trnka bílými, získal kvalitu s nebezpečným Jardou Satranským z Rakovníka, ale pak se mu realizace výhody nepovedla a remíza byla na světě.
Kapitán družstva Petr Ráliš zlepšil horší pozici po zahájení, taktickým obratem získal materiální výhodu pěšce, bohužel
koncovka různobarevných střelců vyhrát asi nešla, takže také remis. Na první šachovnici nastoupil poprvé Kirill Burdalev, výborný extraligový šachista a učitel hudby v ZUŠ na dechové nástroje. Soupeře přehrál již po zahájení, ten se mu potom trochu vysmeknul, ale pak ho opět v komplikované pozici přelstil a získal svůj první bod pro sebe i pro Podbořany, blahopřejeme ! Zůstali poslední dva bojovníci, Radek Volek získal nadějnou pozici s dvojicí střelců a volnými krajními pěšci, nakonec koncovka s kvalitou méně za pěšce skončila řežbou až do holých králů, tedy remíza. 
Heroický výkon podával po šest hodin Jindřich Korsa, soupeř se nakonec v časové tísni rozhodl místo věžovky s pěšcem méně pro koncovku věže proti věži a střelci, ve které se mu skutečně přes nesmírnou Jindrovu snahu podařilo udržet nerozhodný výsledek a získat tím pro hosty nejtěsnější vítězství 4,5 – 3,5 v zápase.​​ S elegancí si opět s utkáním poradil rozhodčí Jan Libosvar, bohužel ligové body si odvezli hosté z Kladna. V příštím kole Podbořany nastoupí v Plzni proti Košutce a je třeba zvítězit a zlepšit nelichotivé postavení v tabulce.  ​​​
 
 

IMG_0108

IMG_0107

IMG_0106

IMG_0105

3 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají k personilizaci obsahu soubory Cookies. více informací

Pro přizpůsobení obsahu webu naše stránky používají "cookies". Tyto soubory zajišťuji bezchybný chod stránek a ulehčují jejich prohlížení. Při jejich návštěvě je nutné souhlasit s jejich "povolením" a používáním. Toto sdělení je povinnou informací dle evropské směrnice 2009/136/ES, která nařizuje každého návštěvníka stránek informovat o jakékoliv personalizaci, která probíhá na pozadí stránek bez jeho vědomí. Personalizace obsahu probíhá na 99% webů a tudíž je tato směrnice dalším nesmyslným rozhodnutím z pera zákonodárců Evropského parlamentu, která místo zpřehlednění a usnadnění prohlížení stránek, nutí jejich provozovatele zobrazovat tyto nesmyslné informace.

Zavřít