Krásná práce v Praze

Bohemians B – Podbořany 2 : 6
V neděli po několikaměsíční pauze začala druhá liga podbořanských šachistů zápasem v Praze s družstvem Bohemians. Domácí nás přivítali krásným slunečním počasím a pohoštěním. Skoro byla škoda kazit si hezký den u šachovnice! Nastoupili jsme v silné sestavě pouze se dvěma náhradníky, když chyběla naše nová posila Míra Palek a Jindřich Korsa se svým synem Jiřím, kteří sice byli u zápasu přítomni, ale nechtělo se jim hrát proti bývalému dlouholetému mateřskému oddílu.
Podbořanští hráči byli mírnými papírovými favority, což se chvíli po začátku zápasu projevilo několika lepšími pozicemi. Na třetí šachovnici domácí hráč obětoval Lukášovi Klementovi figuru za pěšce a útok, ale zdálo se, že oběť byla nekorektní. Na poslední – osmé šachovnici získal Míra Trnka pěšce a prostorovou převahu na centrálních sloupcích. Hráč domácích ale bojoval ještě další dvě hodiny, než složil zbraně. Urputně se bojovalo ostatně na všech šachovnicích, když po třech hodinách hry neskončila ani jedna partie. Nejdříve vyhrál Míra Trnka, když se mu podařilo sehrát hezkou partii. Chvíli nato ale prohrál Lukáš Klement, který se nebránil přesně a stav zápasu byl 1:1 a bojovalo se dále. Později remizoval na čtvrté šachovnici David Vavruška, když oba soupeři postavili pevné pozice, které se jim podařilo udržet. Do vedení nás opět dostal Kirill Burdalev, který odchytil soupeřovu věž za jezdce a soupeř kapituloval bez dalšího boje. Partie Radka Volka skončila po velkém manévrovacím boji remízou. Bojovná partie naší posily Marka Pokrupy skončila naším vítězstvím, když mu soupeř obětoval figuru za silný útok. Marek figuru vrátil a později vyhrál koncovku lehkých figur. O celkové výhře podbořanských šachistů rozhodla vítězná partie Honzy Balína, který svého soupeře pozičně přehrál a později zahájil samosběr soupeřových pěšců. Poslední dohrával kapitán hostů Petr Ráliš. Byla to velmi zajímavá partie, kdy obě strany útočily na soupeřova krále. Vznikla poměrně zajímavá pozice, kdy Petr byl pod matem, ale byl na tahu a musel šachovat. Naštěstí jeho šachy vedly do matu a tím zakončil naše vítězství na celkové 6:2.

IMG_0149

IMG_0148

2 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají k personilizaci obsahu soubory Cookies. více informací

Pro přizpůsobení obsahu webu naše stránky používají "cookies". Tyto soubory zajišťuji bezchybný chod stránek a ulehčují jejich prohlížení. Při jejich návštěvě je nutné souhlasit s jejich "povolením" a používáním. Toto sdělení je povinnou informací dle evropské směrnice 2009/136/ES, která nařizuje každého návštěvníka stránek informovat o jakékoliv personalizaci, která probíhá na pozadí stránek bez jeho vědomí. Personalizace obsahu probíhá na 99% webů a tudíž je tato směrnice dalším nesmyslným rozhodnutím z pera zákonodárců Evropského parlamentu, která místo zpřehlednění a usnadnění prohlížení stránek, nutí jejich provozovatele zobrazovat tyto nesmyslné informace.

Zavřít