Zázraky se nedějí!!

Podbořany – Tietz Karlovy Vary 3 :5
V neděli k nám do Podbořan zavítali šachisté z družstva Tietz Karlovy Vary. Ještě se nám je v minulosti nikdy nepodařilo porazit a naše sestava se dvěma náhradníky bez dvou šachistů z předních šachovnic mnoho nadějí nedávala. Navíc naši soupeři v boji o první příčku v tabulce jeli do silných Klatov a v případě jejich zaváhání jsme mohli být první v tabulce a bojovat o postup do 1. ligy!!
Před zahájením zápasu všichni minutou ticha uctili památku pana Karla Vávry, našeho dlouholetého hráče, přítele, trenéra a učitele. Jako první prohrál Jiří Korsa, když nevychytal všechny taktické možnosti zahájení a boj s téměř o dvě třídy silnějším soupeřem byl rychle hotov. Miroslav Trnka ve své partii vyměnil několik figur a jelikož se pozice nevychýlila z rovnováhy, dali oba hráči partii za remis. Stav zápasu vyrovnal Jindřich Korsa, když nechal soupeře obětovat dva pěšce za útok, ale po několika dalších tazích nebylo jasné, kdo vlastně útočí. Partie byla zakončena obětí kvality, která v podstatě okamžitě ukončila soupeřův odpor. Miroslav Palek na třetí šachovnici bojoval o výhodu v koncovce věž + jezdec, proti věž + střelec. To se bohužel nepovedlo, a tak partie skončila trojím opakováním pozice. Kapitán Petr Ráliš ze zahájení sice nevyšel se špatnou pozicí, ale potom ho soupeř přehrál s pomocí oběti kvality a koncovka již byla beznadějná. Marek Pokrupa utrpěl první prohru v letošní sezoně, když se jeho soupeř lépe vypořádal s komplikacemi v anglické hře. Lukáš Klement ve střední hře ztratil kvalitu, ale bojoval dále, získal pěšce a pozdější kombinací donutil soupeřku remizovat opakováním tahů. Jako poslední dohrával Kirill Burdalev. Přestože bojoval jako lev, na vítězství to bohužel nestačilo. Remizoval a tak celkové skore zápasu skončilo na 3 : 5 pro Karlovy Vary.


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají k personilizaci obsahu soubory Cookies. více informací

Pro přizpůsobení obsahu webu naše stránky používají "cookies". Tyto soubory zajišťuji bezchybný chod stránek a ulehčují jejich prohlížení. Při jejich návštěvě je nutné souhlasit s jejich "povolením" a používáním. Toto sdělení je povinnou informací dle evropské směrnice 2009/136/ES, která nařizuje každého návštěvníka stránek informovat o jakékoliv personalizaci, která probíhá na pozadí stránek bez jeho vědomí. Personalizace obsahu probíhá na 99% webů a tudíž je tato směrnice dalším nesmyslným rozhodnutím z pera zákonodárců Evropského parlamentu, která místo zpřehlednění a usnadnění prohlížení stránek, nutí jejich provozovatele zobrazovat tyto nesmyslné informace.

Zavřít