Poslední domácí utkání jsme těsně prohráli !

TJ Tatran Podbořany – TJ Sokol Údlice  3,5 : 4,5  !  
V předposledním kole II. ligy v šachu družstev jsme doma přivítali soupeře z Údlic. Zápas jsme s trochou smůly prohráli, šancí na lepší výsledek bylo na většině šachovnic víc než dost.
Při slavnostním zahájení utkání poblahopřál předseda oddílu Jan Libosvar panu Ladislavu Slavíkovi k letošnímu životnímu jubileu s poděkováním za spoustu let práce pro šachový život v Podbořanech.  Pak už se rozpoutaly boje na všech osmi deskách. První skončila partie Petra Ráliše remízou ve střelcové koncovce, možná bylo v pozici i více. Další nerozhodný výsledek přinesl
David Vavruška a po chvíli i Míra Trnka, u obou také byla velká šance na výhru, škoda. Potom se soupeř dostal do vedení po prohře Jindry Korsy po chybě ve střední hře ve vyrovnané pozici.
Ani Jirka Korsa neudržel horší věžovku a prohrávali jsme o dva body. Snížení stavu zařídil pěknou výhrou Lukáš Klement po pěti hodinách hry a zbývaly poslední dvě partie. Radek Volek celou partii sehrál skvěle, ale bohužel v koncovce lehkých figur nenašel vítězné pokračování a bylo rozhodnuto. Honza Balín udržel složitou koncovku s pěšcem méně a jeho remíza uzavřela celkové skore na 4,5 – 3,5 pro šťastné Údlice. V tabulce zůstáváme před posledním kolem na druhém místě a v dubnu na Vyšehradě  zkusíme zakončit sezónu lepším výsledkem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají k personilizaci obsahu soubory Cookies. více informací

Pro přizpůsobení obsahu webu naše stránky používají "cookies". Tyto soubory zajišťuji bezchybný chod stránek a ulehčují jejich prohlížení. Při jejich návštěvě je nutné souhlasit s jejich "povolením" a používáním. Toto sdělení je povinnou informací dle evropské směrnice 2009/136/ES, která nařizuje každého návštěvníka stránek informovat o jakékoliv personalizaci, která probíhá na pozadí stránek bez jeho vědomí. Personalizace obsahu probíhá na 99% webů a tudíž je tato směrnice dalším nesmyslným rozhodnutím z pera zákonodárců Evropského parlamentu, která místo zpřehlednění a usnadnění prohlížení stránek, nutí jejich provozovatele zobrazovat tyto nesmyslné informace.

Zavřít