Podbořany – Kladno 4 : 4

Boj o 1. místo neměl vítěze.
V neděli jsme sehráli s dosud vedoucím Kladnem souboj o první příčku v tabulce 2. ligy. Soupeř přijel podle očekávání v silné sestavě, ve které v předcházejícím kole porazil loňského účastníka 1. ligy. My jsme nastoupili s jedním náhradníkem, když se nemocného kapitána Petra Ráliše pokoušel nahradit mladý Jiří Korsa.
Na první výsledek jsme nečekali dlouho. Na sedmé šachovnici se setkali dva Jaroslavové dokonce i se shodným elem a po několika málo tazích se rozhodli, že si nebudou kazit den a dali partii za remis. Podobný průběh měly i partie Davida Vavrušky a Lukáše Klementa. David měl sice lepší pěšce, ale zbylo málo materiálu na šachovnici a oba potvrdili známé pravidlo, že všechny věžovky jsou remis. Pozice Lukáše Klementa snad ani v celém průběhu nevybočila z rovnováhy, takže asi po 2 hodinách zápasu byl stav 1,5 : 1,5. Další remízu přidal mezinárodní mistr Jan Michálek, i když podle mého názoru stál hůř. Naštěstí se soupeř nebránil opakování tahů. Poté na osmé šachovnici prohrál Jiří Korsa, který neodolal nátlakové hře zkušeného soupeře a partii zakončil ztrátou figury, po které se ihned vzdal. Na 3 : 3 vyrovnal jeho otec Jindřich Korsa, kterému již tradičně vyšla příprava v lubeneckém „Káčku“. Dobře vedenou partii (Musím se přece pochválit – nikdo to za mě neudělá!!) zakončil obětí dámy, po které soupeř dostával ihned mat. Kladno opět získalo vedení v zápase na svoji stranu, když dobrou pozici pokazil Jan Balín a jeho král se stal po chybě ke konci nejaktivnější figurou. Celkovou remízu v zápase a bod do tabulky zajistil na první šachovnici Kirill Burdalev, který s jistotou jemu vlastní přehrál svého soupeře.
Jan Libosvár a Ladislav Slavík se tradičně skvěle postarali o bezproblémový průběh celého zápasu, za což jim patří velký dík.
Příští kolo jedeme o další body bojovat se silným týmem Karlových Varů, které jsme v posledních několika letech neporazili. Tak nám držte palce.


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají k personilizaci obsahu soubory Cookies. více informací

Pro přizpůsobení obsahu webu naše stránky používají "cookies". Tyto soubory zajišťuji bezchybný chod stránek a ulehčují jejich prohlížení. Při jejich návštěvě je nutné souhlasit s jejich "povolením" a používáním. Toto sdělení je povinnou informací dle evropské směrnice 2009/136/ES, která nařizuje každého návštěvníka stránek informovat o jakékoliv personalizaci, která probíhá na pozadí stránek bez jeho vědomí. Personalizace obsahu probíhá na 99% webů a tudíž je tato směrnice dalším nesmyslným rozhodnutím z pera zákonodárců Evropského parlamentu, která místo zpřehlednění a usnadnění prohlížení stránek, nutí jejich provozovatele zobrazovat tyto nesmyslné informace.

Zavřít