Podbořany vedou 2. ligu!!!!!

Kobylisy – Podbořany 3,5 : 4,5!
V neděli 23.2. jsme jeli živit postupové šance do vedoucích Kobylis. Bylo nutné vyhrát, jestliže stále ještě chceme po několika trochu smolných zápasech pomýšlet na postup do 1. ligy! jeli jsme s jedním náhradníkem – Mírou Trnkou, který již v minulém kole skvěle nahradil kapitána Petra Ráliše. Kobylisy, které se nijak netají myšlenkami na postup nenechali nic náhodě a vědomi si důležitého zápasu nastoupili poprvé v sezoně v základní sestavě!
Zápas nezačal zrovna nejlépe, když na 8. šachovnici si Míra Trnka trochu nepovedeným tahem zkomplikoval solidní pozici a zkušený prvoligový soupeř nemilosrdně využil jeho nepřesnosti k zisku prvního bodu pro domácí Kobylisy. Během chvilky jsme ale dokázali stav zápasu otočit, když vyhráli Jan Balín a Lukáš Klement ve velmi zajímavých partiích, kdy se od začátku partie vrhli na své soupeře a nátlakovou hrou je donutili k chybám. Jarda Česal bohužel neudržel zajímavě rozehranou partii a stav zápasu se srovnal na 2 : 2. David Vavruška hrající na 5. šachovnici dostal po skvěle zahrané partii podbořanské opět do vedení, které potvrdil Jan Michálek, když soupeři obětoval pozičně pěšce čímž udělal soupeři několik slabin a přesnou hrou nedal soupeři šanci. Domácí Kobylisy snížili na rozdíl jediného bodu, když Kirill Burdalev neudržel horší pozici a za stavu 3 : 4 pro Podbořany rozhodoval Jindra Korsa. K zápasovému celkovému vítězství stačilo neprohrát partii. To se podařilo po více než šestihodinovém boji, když soupeř bojoval jako lev, ale nakonec na šachovnice zůstala jen věžová koncovka bez pěšců.
Vzhledem ke skutečnosti, že Kladno nečekaně doma prohrálo s Kolešovicemi, se Podbořany dostaly do vedení 2. ligy a jen dva zápasy je dělí od 1. ligy! Ten první je 15.3., kdy hrajeme v Podbořanech proti celku Údlic. Oba dva zápasy je nutné vyhrát, neboť na jakékoli naše zaváhání čeká hned několik velmi silných družstev.

4 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají k personilizaci obsahu soubory Cookies. více informací

Pro přizpůsobení obsahu webu naše stránky používají "cookies". Tyto soubory zajišťuji bezchybný chod stránek a ulehčují jejich prohlížení. Při jejich návštěvě je nutné souhlasit s jejich "povolením" a používáním. Toto sdělení je povinnou informací dle evropské směrnice 2009/136/ES, která nařizuje každého návštěvníka stránek informovat o jakékoliv personalizaci, která probíhá na pozadí stránek bez jeho vědomí. Personalizace obsahu probíhá na 99% webů a tudíž je tato směrnice dalším nesmyslným rozhodnutím z pera zákonodárců Evropského parlamentu, která místo zpřehlednění a usnadnění prohlížení stránek, nutí jejich provozovatele zobrazovat tyto nesmyslné informace.

Zavřít