Litoměřice „B“ – Podbořany 4 : 4

V neděli 21.11. jsme odjížděli plni elánu zabojovat o první letošní body a podařilo se. Nastoupili jsme proti nepříjemným soupeřům a kamarádům z Litoměřic. Opětovně se nám nepodařilo nastoupit v základní sestavě a chybělo nám hned několik opor, nicméně zápas sliboval velmi vyrovnanou bitvu.

Na první výsledek jsme nečekali dlouho. Na třetí šachovnici se setkali dva Janové a po několika málo tazích se rozhodli, že si nebudou kazit den a dali partii za remis. Podobný průběh měla i partie Lukáše Klementa, kde se marně oba snažili získat sebemenší výhodu. Po té své soupeře bez větších problémů přehráli dva naši nejvýše postavení hráči Kirill Burdalev a Honza Balín. Stav byl 3 : 1 a vše se vyvíjelo v náš prospěch. To bychom ale nebyli my, kdyby se zápas nezačal pomalu otáčet ve prospěch hostů. Letošní sezóna nám prostě nepřeje. Na 8. šachovnici prohrává Jirka Korsa, který se bohužel nevyvaroval chyb a soupeř ho takticky přetlačil. Po té skončila remízou partie jeho otce, který ubránil věžovou koncovku s pěšcem méně. Moc hezkou partii odehrál Míra Trnka s velmi zkušeným hráčem, který má bohaté zkušenosti s nejvyšší soutěží. Po bojovném průběhu partie končí remízou. V poslední partii bohužel padl po velmi houževnatém boji nejmladší z Balínů a zápas končí nerozhodně.


Příští kolo odehrajeme na domácí půdě proti dalšímu týmu Litoměřic. Zkusíme zabojovat o plný počet bodů a odpoutat se tak ze dna ligové tabulky. Tak nám držte palce.
20211121_103036 (1)

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají k personilizaci obsahu soubory Cookies. více informací

Pro přizpůsobení obsahu webu naše stránky používají "cookies". Tyto soubory zajišťuji bezchybný chod stránek a ulehčují jejich prohlížení. Při jejich návštěvě je nutné souhlasit s jejich "povolením" a používáním. Toto sdělení je povinnou informací dle evropské směrnice 2009/136/ES, která nařizuje každého návštěvníka stránek informovat o jakékoliv personalizaci, která probíhá na pozadí stránek bez jeho vědomí. Personalizace obsahu probíhá na 99% webů a tudíž je tato směrnice dalším nesmyslným rozhodnutím z pera zákonodárců Evropského parlamentu, která místo zpřehlednění a usnadnění prohlížení stránek, nutí jejich provozovatele zobrazovat tyto nesmyslné informace.

Zavřít