Vítězství nad Duklou Praha !

TJ Dukla Praha – TJ Tatran Podbořany     2,5 : 5,5 !
 
V předposledním kole II. ligy v šachu družstev se podařilo podbořanským šachistům vybojovat cennou výhru nad zkušeným týmem pražské Dukly.
Podařilo se nám nastoupit v téměř nejsilnějším složení na rozdíl od soupeře, který nastoupil v improvizované sestavě. První skončila partie Davida Vavrušky remízou ve vyrovnané pozici po dvou hodinách hry. První bod získal po výborném výkonu Jindra Korsa černými, když nejprve odmítl nabízenou remízu, záhy získal výhodu kvality, kterou přesvědčivě uplatnil k výhře. Remíza Petra Ráliše udržela naše vedení 2 : 1. Další bod přidal po vynikající hře Honza Balín a potvrdil svou letošní skvělou ligovou bilanci. Tradičně spolehlivý Radek Volek si poradil s obětí figury soupeře za nebezpečný řetěz tří pěšců, který zastavil a navýšil náš náskok na 4 : 1. Lukáš Tichý v bojovné partii sahal po celém bodu, ale nakonec jsme všichni oslavili remízu, která znamenala naší celkovou výhru. Na první desce Lukáš Klement po tradiční oboustranné časové tísni neudržel bohužel dámskou koncovku s pěšcem méně, což již vůbec nevadilo, zvláště když v poslední partii Kamil Mazánek zvítězil a závěrečná souhra jeho dvou černých dam se nelíbila zřejmě jen jeho soupeři. Konečný stav zápasu v prostorách armádního zařízení pod Juliskou  5,5 : 2,5 pro Podbořany znamená posun v tabulce na šesté místo před dnešního soupeře. Dost nás pobavilo, když Honza Balín po skončení partie zjistil, že ji odehrál se zapnutým mobilem. Kdyby mu zazvonil, tak podle současných pravidel okamžitě prohrává svou partii kontumačně, ale štěstěna dnes měla podbořanský dres. Část družstva ještě stihla po skončení utkání
na sousedním stadionu Na Julisce sledovat vítězství fotbalistů Slavie Praha nad Duklou 1 : 0, prostě jim tato slunečná jarní neděle  nesvědčila.
 

DSC04454

DSC04453

DSC04452

DSC04451

DSC04450

DSC04449

DSC04448

DSC04447

6 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají k personilizaci obsahu soubory Cookies. více informací

Pro přizpůsobení obsahu webu naše stránky používají "cookies". Tyto soubory zajišťuji bezchybný chod stránek a ulehčují jejich prohlížení. Při jejich návštěvě je nutné souhlasit s jejich "povolením" a používáním. Toto sdělení je povinnou informací dle evropské směrnice 2009/136/ES, která nařizuje každého návštěvníka stránek informovat o jakékoliv personalizaci, která probíhá na pozadí stránek bez jeho vědomí. Personalizace obsahu probíhá na 99% webů a tudíž je tato směrnice dalším nesmyslným rozhodnutím z pera zákonodárců Evropského parlamentu, která místo zpřehlednění a usnadnění prohlížení stránek, nutí jejich provozovatele zobrazovat tyto nesmyslné informace.

Zavřít