S Duklou Praha jsme prohráli 2,5 : 5,5

Dukla Praha – Tatran Podbořany 5,5  – 2,5 !
V 8. kole II. ligy v šachu jsme odjížděli na Julisku v improvizované sestavě s cílem překvapit zkušeného soupeře. Ten ale neponechal nic náhodě a nastoupil téměř v plné síle a tak měl na všech šachovnicích převahu ELO bodů, někde i brutální. Po chybě Jindry Korsy v propočtu se dostala Dukla do vedení, pak další bod pro domácí přinesla prohra Milana Kučery ve střední hře, přestože po dobrém zahájení získal vyrovnanou pozici.
Výborně zahrál mladý Jirka Korsa a bílými získal první bod pro Podbořany, čímž zlepšil náladu svému otci i celému družstvu. Vynikající výkon podal Jaroslav Blažek, který zvládl nástrahy složité střední hry s žebříčkově mnohem silnějším soupeřem, vypracoval si silný útok a nakonec se se soupeřem shodli na remíze. Lukáš Klement získal pěšce, ale iniciativa černého a časová tíseň byly proti němu a partii prohrál. O další bod bojoval černými Radek Volek, ale po přehlédnutí taktického obratu musel rezignovat. Na celkové prohře již nic nezměnily bojovné remízy Petra Ráliše a Kirilla Burdaleva, které upravily konečný stav zápasu na 5,5 : 2,5 pro domácí. V posledních 3 kolech nás čekají celky také ohrožené sestupem a měli bychom dát dohromady co nejsilnější sestavu, která by při dobrých výkonech měla zajistit setrvání Podbořan v lize i pro příští sezónu.
Petr Ráliš, kapitán družstva TJ Tatran Podbořany  „A“
 


DSC05016

DSC05015

DSC05014

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají k personilizaci obsahu soubory Cookies. více informací

Pro přizpůsobení obsahu webu naše stránky používají "cookies". Tyto soubory zajišťuji bezchybný chod stránek a ulehčují jejich prohlížení. Při jejich návštěvě je nutné souhlasit s jejich "povolením" a používáním. Toto sdělení je povinnou informací dle evropské směrnice 2009/136/ES, která nařizuje každého návštěvníka stránek informovat o jakékoliv personalizaci, která probíhá na pozadí stránek bez jeho vědomí. Personalizace obsahu probíhá na 99% webů a tudíž je tato směrnice dalším nesmyslným rozhodnutím z pera zákonodárců Evropského parlamentu, která místo zpřehlednění a usnadnění prohlížení stránek, nutí jejich provozovatele zobrazovat tyto nesmyslné informace.

Zavřít