Šachový festival v Ústí nad Labem jsme si užili !

Již 25. ročník šachového festivalu v Ústí nad Labem ve dnech 20. – 21. 5. května 2017 začal pro nás sobotním turnajem v rapid šachu Grand Prix ČR. Hrálo celkem 30 hráčů, z Podbořan jen dva. Zvítězil velmistr Leon Vološin z TJ Neratovice ( 6 bodů ze 7 partií ), druhé místo  obsadil Jan Rubeš ( ŠK Teplice, 5,5 b. ) a třetí výborně hrající Kirill Burdalev ( Lokomotiva Brno, 5 b. ) zatím jen hostující v TJ Tatran Podbořany. Druhý podbořanský hráč Petr Ráliš byl spokojený s pátým místem po zisku 4,5 bodu po prohře v předposledním kole s vítězem turnaje. Večer proběhl společenský večer na oslavu čtvrtstoletí tohoto festivalu, na němž jsme důstojně reprezentovali náš oddíl i mimo šachovnice…

V neděli posílil naší výpravu i Honza Balín a v bleskovém turnaji, který byl zároveň otevřeným přeborem Ústeckého kraje, se nám dařilo. Po základních třinácti kolech s tempem 2x 3 minuty + 2 vteřiny za tah postupovalo prvních 8 hráčů z 36 účastníků do vyřazovací části. Všem třem hráčům Podbořan se podařilo bezpečně postoupit, ze 3. místa Jan Balín, ze 4. Kirill Burdalev  a z 5. místa Petr Ráliš ( všichni 8,5 b. z 13 partií ).  V play off na 2 partie vyřadil Kirill nejprve Petra a poté i Honzu a skončil na celkovém 3.místě, v turnaji zvítězil opět IGM Vološin. Krajským přeborníkem v bleskovém šachu se stal Jan Rubeš ( ŠK Teplice ), stříbro získal Jan Balín  a bronz Petr Ráliš ( oba TJ Tatran Podbořany ). Šachový víkend v Ústí se vydařil a už se těšíme na příští ročník snad i s větší účastí našich hráčů, abychom mohli bojovat o krajský titul i ve čtyřčlenných družstvech.

 

 

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají k personilizaci obsahu soubory Cookies. více informací

Pro přizpůsobení obsahu webu naše stránky používají "cookies". Tyto soubory zajišťuji bezchybný chod stránek a ulehčují jejich prohlížení. Při jejich návštěvě je nutné souhlasit s jejich "povolením" a používáním. Toto sdělení je povinnou informací dle evropské směrnice 2009/136/ES, která nařizuje každého návštěvníka stránek informovat o jakékoliv personalizaci, která probíhá na pozadí stránek bez jeho vědomí. Personalizace obsahu probíhá na 99% webů a tudíž je tato směrnice dalším nesmyslným rozhodnutím z pera zákonodárců Evropského parlamentu, která místo zpřehlednění a usnadnění prohlížení stránek, nutí jejich provozovatele zobrazovat tyto nesmyslné informace.

Zavřít