První norma pro Kirilla!!

V neděli 9.7.2017 skončil Pražský šachový festival Zlatá Praha, který pořádal CHESS ACADAMY CLUB ve spolupráci s DDM hl. m. Prahy pod záštitou náměstka primátorky hlavního města Prahy Petra Dolínka.
V rámci festivalu se konalo několik silně obsazených uzavřených turnajů (hrálo se systémem každý s každým), několik openů, turnaj v rapidu a bleskovém šachu. Výrazného osobního úspěchu v jednom z uzavřených turnajů, nazývaném „Memoriál Františka Zíty“, dosáhl podbořanský učitel hudby Kirill Burdalev, který v loňské sezoně výrazně pomohl podbořanským šachistům k záchraně ve druhé lize. Turnaj vyhrál Indický hráč Gupta Prithu před Kirillem pouze díky pomocnému bodovému hodnocení. Oba získali 7 bodů z 9 partií. Třetí skončil FM Jan Vokoun se ztrátou 1,5 bodu. Kirill soupeřům dovolil jen čtyři remízy a navíc jako jediný odehrál celý turnaj bez prohry! Nutno dodat, že nebyl s každou partií úplně spokojen a využíval i „spolupráce“ soupeřů. Štěstí ale k šachům patří stejně jako k jiným sportům. Během turnaje sehrál tři partie proti mezinárodním mistrům. Zvítězil s IM Tomášem Kulhánkem a litevským Strebkovsem, remizoval s IM Josefem Přibylem.
Zároveň se Kirillovi podařilo uhrát první normu mezinárodního mistra!! Pro udělení tohoto doživotního titulu je potřeba během jednoho roku normy uhrát dvě. Přejme Kirillovi jeho úspěch a brzké dosažení i druhé normy mezinárodního mistra!!

1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají k personilizaci obsahu soubory Cookies. více informací

Pro přizpůsobení obsahu webu naše stránky používají "cookies". Tyto soubory zajišťuji bezchybný chod stránek a ulehčují jejich prohlížení. Při jejich návštěvě je nutné souhlasit s jejich "povolením" a používáním. Toto sdělení je povinnou informací dle evropské směrnice 2009/136/ES, která nařizuje každého návštěvníka stránek informovat o jakékoliv personalizaci, která probíhá na pozadí stránek bez jeho vědomí. Personalizace obsahu probíhá na 99% webů a tudíž je tato směrnice dalším nesmyslným rozhodnutím z pera zákonodárců Evropského parlamentu, která místo zpřehlednění a usnadnění prohlížení stránek, nutí jejich provozovatele zobrazovat tyto nesmyslné informace.

Zavřít