Suverenní vítězství 7 : 1 proti KV B

V neděli 9. února do Podbořan přijel soupeř z nedalekých Karlových Varů bojovat o záchranářské body. Podbořanští šachisté naopak chtěli splnit roli favorita a posílit postupové naděje do 1. ligy.
Jako první zvítězil na první šachovnici Kirill Burdalev, když využil chybu soupeře ve střední hře a pěknou konmbinací jej ošidil o dvě figury za věž. Soupeř se sice ještě chvíli snažil kalit vodu, ale o prvním bodu bylo rozhodnuto. Po chvíli druhý bod přidal David Vavruška, který tentokrát dokázal využít aktivnější postavení figur ve věžové koncovce. Míra Trnka, který dokonale nahradil nemocného kapitána Petra Ráliše, přidal třetí bod a na 4 : 0 zvyšoval Jindra Korsa ve svém oblíbeném zahájení – „korsovce“. Další bod přidal Lukáš Klement, když vloženým tahem vyvrátil soupeřovu taktiku a poté už jen vyměnil materiál – a se zbytkem vyhrál. Poslední výhru přidal za podbořanské Jan Michálek, když prokázal větší znalost zahájení a soupeře postupně pozičně přehrál. Soupeř si už jen poslední chybou ušetřil trápení. Na sedmé šachovnici dobře zahranou partii bohužel nedokázal dovést do vítězného konce Jaroslav Česal a soupeři získali první polovinu bodu za remízu. Druhou remízu přidal Jan Balín, když nedokázal vyhrát věžovou koncovku s dvěma pěšci víc. Nutno však dodat, že se soupeř bránil velmi dobře za použití variant se „šílenou věží“ a patových obrazců. Na řádný průběh zápasu tradičně dohlížel zkušený rozhodčí Jan Libosvár a jeho asistent Ladislav Slavík.
Příští kolo jedou podbořanští 23.2. do Prahy, kde budou bojovat o vítězství se silným celkem z Kobylis. Pro udržení postupových nadějí je nezbytné vyhrát, ale pražané jsou po 8. kole první a jsou velkými favority na postup společně s Kladnem.


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají k personilizaci obsahu soubory Cookies. více informací

Pro přizpůsobení obsahu webu naše stránky používají "cookies". Tyto soubory zajišťuji bezchybný chod stránek a ulehčují jejich prohlížení. Při jejich návštěvě je nutné souhlasit s jejich "povolením" a používáním. Toto sdělení je povinnou informací dle evropské směrnice 2009/136/ES, která nařizuje každého návštěvníka stránek informovat o jakékoliv personalizaci, která probíhá na pozadí stránek bez jeho vědomí. Personalizace obsahu probíhá na 99% webů a tudíž je tato směrnice dalším nesmyslným rozhodnutím z pera zákonodárců Evropského parlamentu, která místo zpřehlednění a usnadnění prohlížení stránek, nutí jejich provozovatele zobrazovat tyto nesmyslné informace.

Zavřít