Podbořany – Karlovy Vary 3,5 : 4,5

Těsná prohra s velmi silným týmem Karlových Varů

TJ Tatran Podbořany – ŠK Tietz Karlovy Vary „A“ 3,5 : 4,5 ! V úvodním domácím zápase nové sezóny jsme přivítali velkého favorita celé ligové soutěže. Opět jsme se museli obejít bez naší jedničky Kirila Burdaleva, který má své závazky v Extralize, kde hájí barvy Dopravních podniků Praha. Před začátkem zápasu jsme přivítali soupeře a uctili minutou ticha našeho velkého kamaráda a spoluhráče Petra Ráliše. Věřme, že na nás dohlíží ze šachového nebe.
Úvod zápasu byl velmi vyrovnaný a nebylo vůbec jasné, který tým bude na závěr šťastnější. Poprvé v historii klubu se v sestavě objevilo trio Balínů. Po třech hodinách hry skončili postupně partie obou Honzů, Michálka a Balína, následně i Jindry Korsy spolehlivou remízou. Do vedení náš tým poslal nejmladší z rodu Balínů, který po nejasném začátku zatlačil obětí na svého zkušenějšího soupeře a donutil ho ke kapitulaci. Gratulace k premiérové výhře v týmu Podbořan. Za nedlouho krásně přehrál svého silného protihráče i Lukáš Klement. Vedli jsme o dva body a pak se nad námi začaly zatahovat mračna. Nejprve neudržel svou pozici s kvalitou méně Míra Trnka a následně ani Kamil Balín neubránil velmi složitou pozici proti dvojici střelců. Stav byl vyrovnán a rozhodující partii dohrával David Vavruška se slovenskou velmistryní Hagarovou. V hodně nepřehledné pozici se nakonec radovala slovenská reprezentantka a uzavřela tak konečné skóre na 3,5 : 4:5 pro hosty. Příští zápas odehrajeme na půdě Litoměřic „B“, kde se pokusíme napravit nelichotivý začátek letošní sezóny a získat konečně tři body.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají k personilizaci obsahu soubory Cookies. více informací

Pro přizpůsobení obsahu webu naše stránky používají "cookies". Tyto soubory zajišťuji bezchybný chod stránek a ulehčují jejich prohlížení. Při jejich návštěvě je nutné souhlasit s jejich "povolením" a používáním. Toto sdělení je povinnou informací dle evropské směrnice 2009/136/ES, která nařizuje každého návštěvníka stránek informovat o jakékoliv personalizaci, která probíhá na pozadí stránek bez jeho vědomí. Personalizace obsahu probíhá na 99% webů a tudíž je tato směrnice dalším nesmyslným rozhodnutím z pera zákonodárců Evropského parlamentu, která místo zpřehlednění a usnadnění prohlížení stránek, nutí jejich provozovatele zobrazovat tyto nesmyslné informace.

Zavřít