Velmi cenné vítězství na úvod roku!!

TJ Tatran Podbořany – ŠK Teplice 4,5: 3,5

V neděli 15.1. jsme doma přivítali velmi silný tým Teplic. Čekal nás urputný souboj bývalých druholigových kamarádů a rivalů. Oba kapitáni postrádali některé klíčové hráče, nicméně i tak se čekal velmi vyrovnaný zápas, což se i potvrdilo. Na úvod jsme uctili minutou ticha nedávné úmrtí našeho dlouholetého člena a kamaráda Zdeňka Magnuska, který patřil k jedním ze zakládajících členů šachového oddílu v Podbořanech.
A teď už k zápasu. Jako první skončil po necelých dvou hodinách Jindra Korsa, který se rozešel smírně se zkušeným Bayerem. Hosty posunul do vedení Vyslyšel, když ve střední hře přehrál domácího Míru Hermanna a zápas nevypadal vůbec dobře. Na 1,5: 1,5 vyrovnal domácí kapitán Honza Balín, který nedal šanci svému dlouholetému trenérovi Hadrabovi. Je to již 25 let, co našeho kapitána přivedl ke svému prvnímu mládežnickému titulu Mistra Čech. Do opětovného vedení dostal Teplice Šťastný, který v divoké přestřelce porazil Jirku Korsu. Na 2:3 upravil remízou Míra Trnka a vše začalo směřovat k napínavému závěru. Věřil jsem, že dokážeme zápas otočit a tak se i stalo. Výborně hrající Sláva Pindiak a Milan Kučera přehráli své soupeře a rázem nám stačila remíza ke třem bodům. Tu bezpečně zajistil bílými figurami zkušeně Míra Pichert a těsné vítězství bylo doma. Důležité vítězství nad silným soupeřem vždy potěší a posunulo nás do první půlky tabulky. Jsem velmi rád, že nás začátek roku zastihl ve velmi dobré formě a doufám, že i další zápas odehrajeme ve stejném stylu a hlavně si pořádně zahrajeme. Další zápas nás čeká 29.1. okresní derby v Lounech. Držte nám palce. JB

S pozdravem Jan Balín

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají k personilizaci obsahu soubory Cookies. více informací

Pro přizpůsobení obsahu webu naše stránky používají "cookies". Tyto soubory zajišťuji bezchybný chod stránek a ulehčují jejich prohlížení. Při jejich návštěvě je nutné souhlasit s jejich "povolením" a používáním. Toto sdělení je povinnou informací dle evropské směrnice 2009/136/ES, která nařizuje každého návštěvníka stránek informovat o jakékoliv personalizaci, která probíhá na pozadí stránek bez jeho vědomí. Personalizace obsahu probíhá na 99% webů a tudíž je tato směrnice dalším nesmyslným rozhodnutím z pera zákonodárců Evropského parlamentu, která místo zpřehlednění a usnadnění prohlížení stránek, nutí jejich provozovatele zobrazovat tyto nesmyslné informace.

Zavřít