Nevydařené utkání s rezervou Děčína!!

TJ Tatran Podbořany – SK Děčín „B“ 3:5

V neděli 19.3. jsme doma přivítali velmi silný a nepříjemný tým z dalekého Děčína. Oba kapitáni měli problémy se sestavením základních sestav. Zápas předpovídal velmi bojovný, ale přátelský zápas. Hosté disponovali dravým mládím a to jim přineslo nemalou výhodu.
Po dvou hodinách hry vše vypadalo velmi špatně pro domácí tým, když krátce po sobě prohráli Pindiak s Kučerou. Mladí talentovaní Jusko s Maškem nedali naším klukům šanci. Již od zahájení diktovali tempo hry a brzo šli děčínští do vedení. Na 1:2 snížil skvěle hrající Míra Srkal, který takticky přehrál daleko zkušenějšího Babičku. Hosté navýšili své vedení v partii Havránek: Korsa, kde po velmi vyrovnaném průběhu střední hry se domácí hráč nevyvaroval hrubé chyby a musel svou partii vzdát. Poté opět snížil stav utkání domácí kapitán Honza Balín, který svou osmou výhrou v sezóně vykřesal domácím naději. Na 4:2 pro hosty zvýšil mladý Machka, který v taktické přestřelce nedal šanci Hruškovi. Na 3:4 se nám opětovně podařilo snížit Mírou Trnkou, který svou bezchybnou střední hrou přehrál mladého Lešáka. Vše vrcholilo poslední partií, ve které jsme potřebovali naplno bodovat. Bohužel se tak nestalo a Míra Pichert neudržel horší věžovou koncovku a prohráváme 3:5. Především na zadních deskám se nám zápas nepodařil a dravé mládí nám ukázalo budoucnost děčínského šachu. Do příští sezóny budeme i my muset více nasazovat bojovné žáky či juniory.
V tabulce jsme se udržely v poklidném středu a za 14 dní nás v posledním kole čeká velmi ambiciózní tým Teplice Chess Club“A“. Všem moc děkuji za aktivní přístup k partiím a skvělou atmosféru při zápasech. Držte nám palce a šachu zdar.


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají k personilizaci obsahu soubory Cookies. více informací

Pro přizpůsobení obsahu webu naše stránky používají "cookies". Tyto soubory zajišťuji bezchybný chod stránek a ulehčují jejich prohlížení. Při jejich návštěvě je nutné souhlasit s jejich "povolením" a používáním. Toto sdělení je povinnou informací dle evropské směrnice 2009/136/ES, která nařizuje každého návštěvníka stránek informovat o jakékoliv personalizaci, která probíhá na pozadí stránek bez jeho vědomí. Personalizace obsahu probíhá na 99% webů a tudíž je tato směrnice dalším nesmyslným rozhodnutím z pera zákonodárců Evropského parlamentu, která místo zpřehlednění a usnadnění prohlížení stránek, nutí jejich provozovatele zobrazovat tyto nesmyslné informace.

Zavřít