Těsná porážka áčka na Pankráci ! 

 TJ Praha Pankrác – TJ Tatran Podbořany 4,5 : 3,5 !

Ve druhém kole nastoupili šachisté Podbořan venku proti silnému celku TJ Praha Pankrác a bohužel se nepodařilo navázat na bodový zisk z prvního kola.
Začátek vypadal nadějně, Lukáš Tichý remizoval černými po dobrém výkonu opakováním tahů ve věžové koncovce po 3 hodinách hry. Potom se domácí dostali do vedení, když po zisku výhody po zahájení Kamil Mazánek nenašel nejlepší řešení v komplikované pozici a zkušený soupeř získal první bod. Naštěstí skvělý výkon předvedl Jindra Korsa a drtivým útokem smetl svého soupeře FM Vokouna ze šachovnice a vyrovnal stav zápasu. Další bod pro nás získal po výborné hře Lukáš Klement, když realizoval materiální převahu pěšce ve složité věžovce a potvrdil svoji letošní stoprocentní bilanci. Bohužel prohra Honzy Balína po velké časové tísni srovnala skóre. Navíc pak v nadějné pozici udělal v časovce  chybu Petr Ráliš a partii prohrál. Družstvo Pankráce vedlo o bod a poslední dvě partie  vypadaly remízově a i tak skončily. Dobře zahrál Jirka Korsa a koncovku lehkých figur proti zkušenému Melichovi v pohodě remizoval, více už z pozice získat nešlo. Jako poslední bojoval Radek Volek a horší koncovku různobarevných střelců po 6 hodinách hry udržel. Konečná nejtěsnější porážka 3,5 – 4,5 mrzí, ale v příštím domácím utkání za 14 dní proti Kladnu musíme zabrat a zabojovat o 3 body !

DSC04903

DSC04904

DSC04902

DSC04901

DSC04900

DSC04899

8 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají k personilizaci obsahu soubory Cookies. více informací

Pro přizpůsobení obsahu webu naše stránky používají "cookies". Tyto soubory zajišťuji bezchybný chod stránek a ulehčují jejich prohlížení. Při jejich návštěvě je nutné souhlasit s jejich "povolením" a používáním. Toto sdělení je povinnou informací dle evropské směrnice 2009/136/ES, která nařizuje každého návštěvníka stránek informovat o jakékoliv personalizaci, která probíhá na pozadí stránek bez jeho vědomí. Personalizace obsahu probíhá na 99% webů a tudíž je tato směrnice dalším nesmyslným rozhodnutím z pera zákonodárců Evropského parlamentu, která místo zpřehlednění a usnadnění prohlížení stránek, nutí jejich provozovatele zobrazovat tyto nesmyslné informace.

Zavřít