Podbořany : Litoměřice A 3 : 5

Smůla podbořanských šachistů nadále pokračuje. Podbořany: Slavoj Litoměřice „A“ 3 : 5

První prosincovou neděli jsme na domácí půdě přivítali velmi silný tým Litoměřic. Oba týmy proti sobě postavili to nejlepší, co v týmu mají a zápas předpovídal vyrovnanou bitvu. Šlo o důležité body a podbořanští se potřebovali odpoutat ze dna ligové tabulky.

Zápas se jako po každé začal vyvíjet velmi dobře v náš prospěch, nicméně dobrý start ne vždy znamená tři body. Jako první vyhrál po třech hodinách Honza Michálek, který svého soupeře přehrál ve velkém stylu. Poté dohrál domácí kapitán Honza Balín, kterému se partie vůbec nepovedla a podlehl hostujícímu Horákovi. Na 2:1 zvyšoval Kirill Burdalev, když uplatnil svou pěšcovou převahu v koncovce a bez problémů zvítězil. Další vítězství přidal Lukáš Klement, který nedal v sicilské soupeři šanci. Vše vypadalo, že konečně směřujeme k vítězství, ale opět se začali dít velké věci. Po 4 hodinách prohrál Dan Balín, který po nepovedené střední hře neudržel koncovku s pěšcem méně. Následně prohrává velmi dobře rozehranou partii David Vavruška a je vyrovnáno. Vše směřovalo k jistému zisku bodů, obě poslední partie Míry Trnky a Jindry Korsi byly minimálně vyrovnané. Štěstí nám nepřálo a po chybách obě partie prohráváme. Sám si nepamatuju, kdy naposledy jsme v Podbořanech odehráli tak smolné utkání. Hosté byli šťastnější a odvážejí si plný počet bodů. Příští utkání odehrajeme za 14 dní v Děčíně a budeme doufat, že se nám podaří smůlu prolomit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky používají k personilizaci obsahu soubory Cookies. více informací

Pro přizpůsobení obsahu webu naše stránky používají "cookies". Tyto soubory zajišťuji bezchybný chod stránek a ulehčují jejich prohlížení. Při jejich návštěvě je nutné souhlasit s jejich "povolením" a používáním. Toto sdělení je povinnou informací dle evropské směrnice 2009/136/ES, která nařizuje každého návštěvníka stránek informovat o jakékoliv personalizaci, která probíhá na pozadí stránek bez jeho vědomí. Personalizace obsahu probíhá na 99% webů a tudíž je tato směrnice dalším nesmyslným rozhodnutím z pera zákonodárců Evropského parlamentu, která místo zpřehlednění a usnadnění prohlížení stránek, nutí jejich provozovatele zobrazovat tyto nesmyslné informace.

Zavřít